Renovabis

Renovabism

Erasmus+

erasmuslogo

Voda v krajine

IŽK

IZKN

oecd-pisa

Škole môžete darovať

Spolupracujeme s UKF

 logo-ukf140

eTwinning

logoetwaning

SANET

 

Otvorená knižnica

CAF

 CAF

Zbieram baterky

 Sme zapojení do projektu

 ZbieramBaterkyLogom

Prihlásenie


Passwort vergessen?
Benutzername vergessen?

Veda a zbožnosť

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

There are no translations available.

Všetkým našim žiakom, pedagógom a nepedagogickým pracovníkom želáme krásne letné prázdniny a príjemný oddych. 

 

Nový školský rok sa pre žiakov začína 3. septembra 2018. 

 

Prípomíname, že úradné hodiny počas prázdnin sú v našej škole každú stredu od 8:00hod do 12:00hod. Tel. č. sekretariát: 0905 480 585

 

Oznamujeme všetkým pedagógom, že dňa 22. augusta 2018 (streda) je odchod na duchovné cvičenia spred budovy gymnázia o 9:00hod. 

 

Naši noví študenti (prváci ZŠ, osemročného, štvorročného štúdia) si môžu v úradných hodinách vyzdvihnúť preukazy študenta ISIC. 

 
There are no translations available.

Výstava "BE ECO FRIENDLY"

 

panor zmens

 

Skupina žiakov z III.A, septimy A a II.B pripravila pre spolužiakov prezentácie a výstavu: Buď priateľský k životnému prostrediu. Spolužiakom školy ukazujú spôsoby ako sa rozumne správať k životnému prostrediu, ako nebyť ľahostajný, ako recyklovať a triediť odpad. Vystavené projekty sú v slovenskom a anglickom jazyku a nachádzajú sa v priestoroch školy. Viac foto v celej časti článku. 

Weiterlesen...
 
There are no translations available.

Majstrovstvá Slovenska v basketbale

 

Naša žiačka triedy kvarty A Tereza Brázdilová nielenže dosahuje vynikajúce športové úspechy na škole (2. miesto v atletike - behu na 800metrov, 1. miesto v orientačnom behu, 1. miesto v súťaži Mladí záchranári), ale aj na majstrovstvách Slovenska starších žiačok v basketbale dosiahla so svojím tímom tretie miesto. Majstrovstvá sa konali 1. - 3. júna 20187 v Košiciach. Srdečne blahoželáme! 

https://mynitra.sme.sk/c/20841478/starsie-ziacky-nitry-su-tretie-na-slovensku.html

 

MS 2018

 

 
There are no translations available.

Exkurzia vo Viedni

 

1 sekunda Vieden

Trieda sekunda A so svojou triednou pani učiteľkou O. Kotorovou a učiteľkou nemeckého jazyka H. Šuchovou vymenila 13. júna na celý deň Nitru za najväčšiu rakúsku metropolu Viedeň. Navštívila umelecko-historické múzeum, ktoré si zriadili Habsburgovci v 19. storočí, aby mali kde uskladňovať svoje nahromadené nespočetné, veľmi vzácne zbierky egyptského, orientálneho či antického umenia a ďalších. Nájdeme v nej vyše 2200 svetovo jedinečných diel (ako rôzne sarkofágy, papyrusy či šperky), v knižnici 36 000 historických kníh a v obrazárni diela takých veľkých majstrov ako Rembrandt, Rubens, Tiziano či Rafaelo. Naše kroky ďalej smerovali do centra k nádhernému „Stephansdomu“, kde si niektorí nenechali ujsť možnosť výstupu 343 schodmi na jeho vyššiu južnú vežu, zvanú "Steffl" a jedinečný výhľad na panorámu celého mesta. V chráme sa nachádza viac ako 18 oltárov, 23 zvonov a aj podzemné katakomby a v nedeľu sa tu slúži až 10 bohoslužieb. Vyskytlo sa aj zopár skvelých príležitostí overiť si svoje doterajšie znalosti z nemčiny v praxi. Jeden celý deň nám bol málo, tak sa milá "Wien" môžeš tešiť v blízkej budúcnosti na nás znova.

2 sekunda Vieden

 

 

 
There are no translations available.

Výsledky prijímacieho konania na školský rok 2018/2019

 

                 8-ročné štúdium         4-ročné štúdium

 

Zápis prijatých uchádzačov na 8-ročné a 4-ročné štúdium na Piaristickom gymnáziu sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, Nitra sa uskutoční v dňoch 25.  a 28. mája 2018 v čase od 1400 hod. do 1600 hod. na 1. poschodí v budove gymnázia, číslo dverí 30 a 31.

 

Neúčasť na zápise sa považuje za nezáujem o štúdium na našom gymnáziu. Škola pozve ďalších uchádzačov, ktorí vyhoveli kritériám prijímacieho konania a boli neprijatí pre nedostatok miesta.

 

Záväzný záujem o štúdium na strednej škole zákonný zástupca uchádzača písomne potvrdzuje zápisom na štúdium strednej školy. Na zápis je potrebné priniesť občiansky preukaz, vyplnený zápisný lístok a 13,- € na čipový preukaz žiaka ISIC.

 

 
There are no translations available.

Exkurzia v múzeu holokaustu 2018

 

Dňa 17. mája sa študenti tried III. A a III. B v sprievode p. prof. Urbanovej a p. prof. Kollára  zúčastnili exkurzie v Múzeu holokaustu v Seredi. Toto múzeum sa nachádza priamo v priestoroch bývalého pracovného tábora Sereď, kde boli zhromažďovaní prenasledovaní Židia a odtiaľ posielaní ďalej do koncentračných táborov. Jedným z vystavených artefaktov, ku ktorými patrili aj napr. zachované osobné predmety, bol dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do Auschwitzu.

 

holokaust

 
There are no translations available.

Ener(get)ická exkurzia

 

Dňa 17. mája 2018 sa žiaci tercie A a kvarty A v sprievode svojich učiteliek fyziky Mgr. Štefánikovej a biológie RNDr. Moniky Gregušovej zúčastnili zaujímavej, inovatívnej formy vyučovania na tému Energia a Elektrina. 40 žiakov navštívilo priestory voľakedajšej dieselovej elektrárne v Piešťanoch. Žiaci pod vedením odborných inštruktorov absolvovali vzdelávanie v dvoch blokoch na témy: Energia v súvislostiach, Energia pre krajinu, Rozsvieť si svoj dom a prehliadku elektrárne. V prvom bloku žiaci sami objavovali v pracovných tímoch s použitím tabletov záhady o energii, či dozvedeli sa veľa zaujímavostí o alternatívnych formách energie. O zistené poznatky sa navzájom podelili. V rámci bloku Rozsvieť si svoj dom si žiaci kvarty mohli vyskúšať sami navrhnúť, postaviť a rozsvietiť si svoje príbytky s použitím LED diód.

Môžeme len konštatovať, že takáto forma výučby žiakov bavila a veríme, že exkurzia prehĺbila v žiakoch ekologické cítenie.

titulna

 
There are no translations available.

Školské majstrovstvá kraja v orientačnom behu

 

Dňa 9. 5. 2018 sa v Brezovom hájiku konali Školské majstrovstvá kraja v orientačnom behu.

IMAG2599

Výsledky:

Weiterlesen...
 
There are no translations available.

Biologická exkurzia do Arboréta Mlyňany

 

Dňa 14. mája 2018 sa uskutočnila už každoročná exkurzia do arboréta. Exkurzie sa zúčastnili žiaci: sexta A, II. A, II. B, II. C v sprievode vyučujúcich p. Gregušovej, p. Krnáčovej, p. Turčekovej a p. Trnku.

Počasie nám prialo a tak sme mohli stráviť krásny deň v nádhernom parku. Popri prechádzke sme sa aj veľa naučili pri objavovaní rastlinných druhov.

Táto forma výučby sa nám veľmi páčila a načerpané vedomosti v ďalších dňoch žiaci zhrnú do projektu z biológie. 

Arboretum

 
There are no translations available.

Postup do celoslovenského kola HK

 

Adela Dukátová, žiačka oktávy A, si montážou od Karla Maya a Etgara Kereta získala priazeň poroty v prednese prózy v krajskom kole Hviezdoslavovho Kubina a umiestnila sa tak na 1. mieste.

S textom, ktorý nazvala Nabitá, ale zaistená, bude reprezentovať našu školu v celoslovenskom kole. Držíme jej palce.

DukatovaAdela

 
« StartZurück123456WeiterEnde »

Seite 1 von 6

Naša škola môže byť aj tvoja

 znak GYM

Kostol sv. Ladislava Oznamy

 kostol

Piaristická základná škola sv. Jozefa Kalazanského

 
znak ZS2

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200