Renovabis

Renovabism

Erasmus+

erasmuslogo

WATER IN THE COUNTRY

IŽK

IZKN

Škole môžete darovať

Spolupracujeme s UKF

 logo-ukf140

eTwinning

logoetwaning

SANET

 

Otvorená knižnica

CAF

 CAF

Zbieram baterky

 Sme zapojení do projektu

 ZbieramBaterkyLogom

Prihlásenie


Forgot your password?
Forgot your username?

Veda a zbožnosť

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

There are no translations available.

Pozvánka 

 

Vážení terajší i budúci priaznivci našej školy:

Dňa 5. 12. 2017 Vás srdečne pozývame o 16:00 do priestorov našej školy na každoročnú vernisáž, na ktorej sa Vám chcú predstaviť naši žiaci ako talentovaní priaznivci rôznych umeleckých zameraní, ale najmä výtvarného umenia. 

 plagat_cesty_necesty-page-001.jpg

 

 

  

     Dňa 6. 12. 2017 záujemcov o našu školu pozývame

         od 8:30 do 15:00 na Deň otvorených dverí.

 

            VŠETCI STE SRDEČNE VÍTANÍ!

 

brožúra.jpg

 

 

 

 
There are no translations available.

Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu

 

Návšteva sídla Európskeho parlamentu v Štrasburgu s besedou s našimi europoslancami a sídla Rady Európy s prednáškou zástupkyne veľvyslanca SR o jej činnosti a zároveň právničkou Európskeho súdu pre ľudské práva, uskutočnená v dňoch 25.-26. októbra 2017.

Škola získala v programe EPAS titul Ambasadorská škola Európskeho parlamentu.

        EP9.jpg

 

Read more...
 
There are no translations available.

Inovatívne trendy v odborových didaktikách v kontexte požiadaviek praxe

 

Dňa 14. novembra 2017 boli pri príležitosti konajúcej sa konferencie UKF s názvom "Inovatívne trendy v odborových didaktikách v kontexte požiadaviek praxe" ocenení niektorí pedagógovia za dlhoročnú a aktívnu spoluprácu pri príprave a výchove budúcich pedagógov biológie. Ocenená bola aj naša profesorka RNDr. Monika Gregušová. Z rúk PaedDr. Anny Sandanusovej, PhD. si prevzala ocenenie.

 

OcenenieMGm

 

 

 
There are no translations available.

Majstrovstvá okresu v šachu ZŠ a SŠ 2017

 

Dňa 26. októbra 2017 sa konali Majstrovstvá okresu v šachu základných a stredných škôl v centre voľného času Domino. V kategórii základné školy (dievčatá) nás reprezentovala Zuzana Rákayová (4. miesto),  a v kategórii základné školy (chlapci) nás reprezentovali Samuel Hlavatý (20. miesto) a Samuel Piroška (2. miesto), ktorý zároveň postúpil do krajského kola.  V kategórii stredné školy (chlapci) nás reprezentovali Martin Kuna (4. miesto), Juraj Zalabai (8. miesto), Pavol Bacigal (15. miesto), Matej Štěpánek (16. miesto), Andrej Gerhát (18. miesto), Tomáš Kozík (20. miesto), Tomáš Tines (21. miesto), Mário Šerfozo (23. miesto), Jozef Voros (26. miesto) a Michal Mačala (27. miesto). Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a Samuelovi Piroškovi držíme palce v krajskom kole.

 MOS-Piroskam

 
There are no translations available.

Mladí prekladatelia 2017

 
V tohtoročnom už 5. ročníku súťaže Mladý prekladateľ, ktorú organizuje Katedra translatológie UKF v Nitre, sme mali zastúpenie v prekladoch umeleckých textov z anglického, nemeckého a ruského jazyka a tiež v novej kategórii - v preklade titulkov k filmu z anglického jazyka. Špeciálnou cenou poroty boli odmenení Peter Vaško z III.A triedy (umelecký preklad z anglického jazyka) a Viktória Depešová zo IV.B triedy (preklad anglických titulkov), srdečne blahoželáme!
 
 
A tu sú ďalší úšpešní súažiaci: ANJ/ANJ titulky - Z. Šmídová, J. Držík, J. Bakita, D. Klenko, A. Lieskovská, C. Bodo, S. Fraňo, A. Gerhát, L. Kollárová, K. Krajčírová, D. Pastierová. NEJ - A. Antlová, K. Jenisová, P. Vaško, N. Magdinová, V. Huňadyová, E. Korpášová, M. Toráč, K. Losmanová a z RUJ A. Gerhát a Z. Šmídová.
 
 
There are no translations available.

Súťaž o logo projektu

 

Súťaž o najlepší návrh loga projektu „Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov“ (november 2017 – január 2018)

Už asi všetci z vás vedia, že naša škola rozbehla v tomto školskom roku nový medzinárodný školský projekt cez ERASMUS + , pod názvom „Zoologické záhrady verzus ochrana živočíšnych druhov“.
Okrem výskumov a odborných prác z biológie sa v rámci projektu uskutočnia aj súťaže výtvarného zamerania. V termíne november 2017 – január 2018 vypisujeme súťaž o najlepšie logo projektu.

Všetky súťažné práce budú zverejnené na webovej stránke školy, dve najlepšie práce postúpia do spoločnej medzinárodnej súťaže (krajín a škôl, ktoré sú do projektu zapojené), a teda budeme bojovať o to, aby náš návrh vyhral a bol následne realizovaný ako logo projektu na všetkých zverejňovaných dokumentoch.


Súťaže sa môžu zúčastniť všetci žiaci, pri posudzovaní a hodnotení odovzdaných prác oslovíme aj odborníkov a žiakov.


Poznámka: v logu nemá byť zakomponovaná naša vlajka – jedná sa o spoločný projekt, ale vlajka európskej únie môže byť zakomponovaná. Maskot projektu (viď. obrázok) môže byť tiež súčasťou návrhu. Ak bude súčasťou loga aj nejaký text, ten treba vyhotoviť v angličtine.

Maskotm

 
There are no translations available.

Hodina deťom 2017

 

Dňa 10. novembra 2017 sa naši študenti zúčastnili celoslovenskej zbierky HODINA DEŤOM pod záštitou Nadácie pre deti Slovenska.

Ďakujeme!
HodinaDetom2017m
 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 66

Naša škola môže byť aj tvoja

 LogoPG

Piaristická základná škola sv. Jozefa Kalazanského

 
logo PzsJKbm

Kostol sv. Ladislava Oznamy

 Kostol2017

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200