Deň ľudských práv 2017

 

Desiaty december je každoročne Dňom ľudských práv. Pri tejto príležitosti sa študenti našej
školy na hodinách občianskej náuky a anglického jazyka zapojili do projektu "Maratón písania
listov", ktorý už tradične organizuje Amnesty International. V rámci projektu prispeli študenti
desiatkami listov na podporu nespravodlivo odsúdených z celého sveta.

p1.jpg p2.jpg p3.jpg

 

Viac informácií spolu s príbehmi nespravodlivo odsúdených
nájdete na stránkach projektu https://maraton.amnesty.sk/

 

 

ZENIT - súťaž stredoškolákov v programovaní

 

ZENIT je súťaž v programovaní pre žiakov stredných škôl. Cieľom súťažiacich je  vytvoriť počítačové programy ako správne riešenia čo najväčšieho počtu problémov a prostredníctvom elektronického systému ich odovzdať v čo najkratšom čase.

Študenti oktávy A Filip Masár a Dávid Greksa postúpili do krajského kola v súťaži ZENIT a obsadili Filip Masár 3. miesto a Dávid Greksa 9. miesto.
Taktiež sa zapojili do Olympiády v Informatike. Filip Masár je v predbežnom hodnotení domáceho kola na 1. mieste v rámci Slovenska a postúpil do krajského kola, ktoré sa uskutoční v januári.
Žiaci sekundy A Rákayová Zuzana a Hlavatý Samuel sa zúčastnili celoslovenskej súťaži v programovaní Palma Junior v programovacom jazyku Imagine.

 

 

 

Exkurzia v Národnom žrebčíne v Topoľčiankach

 

Projektový tím žiakov pod vedením PaedDr. M. Krnáčovej navštívil Národný žrebčín v Topoľčiankach v rámci projektu Erasmus+. Žiaci absolvovali komentovanú prehliadku žrebčína. Počas prehliadky sa dozvedeli informácie o samotnom žrebčíne, ale aj o plemenách koní, ktoré sa tu chovajú. Zaujímali sa hlavne o plemeno lipican, ktorým sa žrebčín najviac preslávil. Prostredníctvom dotazníkov zisťovali informácie o lipicanských koňoch ohľadom histórie šľachtenia tohto plemena, správnej starostlivosti, ale aj o formách správania a využitia koní v drezúre a hipoterapii.

   

 

 

 

 

 

 

 

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200