Talentovaný hokejista Juraj Šiska z I. A

 

Zdroj: hcnitra.sk

 

Preskočil svojich rovesníkov! Ide o talentovaného hokejistu Juraja Šišku, ktorého si do tímu vybral tréner Ernest Bokroš. Mladý stredný útočník má síce len pätnásť rokov, no vyskúšal si už, ako chutí mužská súťaž, keď nastúpil za SR 20 v 1.lige. Teraz bojuje o nomináciu na aprílový šampionát hráčov do 18 rokov 1. divízie.

 

Nitriansky odchovanec po prvýkrát nastúpil proti mužom pred dvomi týždňami v prvoligovom zápase proti Detve. „Nebol to pre mňa veľký šok, aj keď som ešte dorastenec. Akurát, že mužská liga je rýchlejšia, hráči sú v nej silnejší a skúsenejší. Ja som hral naplno a snažil sa nič nepokaziť," povedal 15-ročný Šiška a doplnil: „Nebál som sa, predsa len nie som najmenší. Určite je to pre mňa skok dopredu a verím, že mi to pomôže do budúcnosti."

 


Juraj začal sezónu v doraste Nitry a vypomáhal aj juniorskému tímu, a po víkendovom turnaji SR18 nie je vylúčené, že sa objaví aj v zostave posledného mužstva Extraligy. „To nie je na mne, uvidím, či si ma tréneri vyberú. V juniorke sú však chalani, ktorí by si to viac zaslúžili. Uvidíme, ako to vypáli, kam ma dajú, tam budem hrať," skromne poznamenal mladík, ktorý sa pripravuje s reprezentačnou osemnástkou na turnaj Vladimíra Dzurillu v Piešťanoch. „Som šťastný, že si ma pán Bokroš vybral do mužstva a pokúsim sa zabojovať o miestenku na šampionát. Nepozerám sa na ďalšie sezóny, ani na to, či ma niekto v budúcnosti draftuje. Sústredím sa vždy na najbližšie dni," dodal Šiška.

 

TROMFNE GÁBORÍKA ?!
Najmladším hráčom v histórii slovenskej Extraligy je Marián Gáborík, ktorý v nej nastúpil, keď mal 16 rokov a 27 dní. Tromfnúť ho môže práve Šiška, ktorý oslávi 16.narodeniny v strede mája. „Spoluhráči mi to už pripomínali, ale uvidíme, či dostanem šancu v Áčku Nitry," zamyslel sa.

 

ERNEST BOKROŠ: JE TO TALENT
K nominácii len pätnásťročného hokejistu sa vyjadril aj kouč SR20 a SR 18 v jednej osobe: „Juraj je jeden z talentov nášho mládežníckeho hokeja, preto sme si ho vybrali. Je najmladší, ale treba na ňom stále pracovať a venovať sa mu."

 

 

 

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200