Krajské kolo olympiády vo francúzskom jazyku 2017

 

   Francúzština nepatrí medzi tradičné cudzie jazyky nášho regiónu, a predsa sa nájdu milovníci tohto romantického jazyka, ktorí chcú preniknúť do jeho podstaty, a vedieť sprostredkovať vlastné myšlienky, pocity aj zážitky po  francúzsky. Je to sympatické úsilie, pretože francúzština má povesť ťažkého a nepraktického jazyka.

   V pondelok 6. februára 2017 po jednom  dni polročných  prázdnin v učebniach na druhom poschodí znela francúzština, pretože sa konalo krajské kolo olympiády v tomto  krásnom jazyku. Svoje vedomosti si prišli zmerať žiaci z piatich škôl nitrianskeho regiónu. Súťažili v kategóriách: 1C, 2A, 2B a 2C.

   Víťazkou kategórie 1C sa stala Nina Kmecová zo Športového gymnázia v Nitre. V kategórii 2A dominovala Gabriela Teleki z nášho piaristického gymnázia, v  kategórii 2B sa najlepšie darilo Zlatici Almanovej z Gymnázia v Topoľčanoch a napokon najúspešnejším v kategórii 2C sa stal Adam Urbánik zo Športového gymnázia v Nitre. Víťazi jednotlivých kategórií postúpili do celoslovenského kola súťaže.

 

OFRJKK2017

 

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200