Tento rok sme sa prihlásili druhýkrát na súťaž First Lego League, ktorá sa konala 15. 11. 2010 v Bratislave. V strednej Európe súťaž FIRST LEGO League koordinuje neziskové združenie Hands on Technology so sídlom v Lipsku, pričom koordinuje nasledujúce krajiny: Česká Republika, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko a Švajčiarsko.

 

FLL je najväčšia robotická súťaž pre žiakov do 17 rokov. Zúčastňujú sa jej desaťtisíce detí na celom svete a najlepšie tímy postupujú z regionálnych kôl do celosvetového finále.

 

Z našej školy sa zúčastnil team Scolopi (z tal. Piaristi). Tvorili ho žiaci z IV. OA: Marcel Vykoukal, Marek Žiak, Benedikt Matyo a Peter Páleník, ktorý sa pre chorobu nezúčastnil súťaže v Bratislave. Získali diplom za 3. miesto v tímovej práci a celkové 5. miesto v regionálnom kole. V regionálnom kole súťažilo celkom 19 tímov. K peknému umiestneniu blahoželáme.

 

 

 

© 2017 Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského, Piaristická 6, 949 01 Nitra, e-mail: skola@pgjknr.sk, Tel.: 037 2300200